Sitemizde şuan toplam 3577 film bulunmaktadır.

5 Nolu Cezaevi İzle

0
( Yüksek Kalite )


Sırf bu filme yorum yazabilmek için bu siteye üye oldum…ülkede özgürlükten bahsediosunuz ama bir filme bile bukadar asırı derecede tepki gösterebiliyorsunuz maalesef…aslında sizden okadar çok varki bu ülkede hangi birine cevap vereceksin diyorum. 80lerde yapılan darbeyle sizin gibi düşünmeyen üretmeyen okumayan insanlar yaratmak istediler ve kesinlikle amaçlarına ulaştılar bügüne bakacak olursak…madem özgürlük var neden bukadar bi filme tepki gösteriosun hakeret ediosun karsı çıkıosun?nefes filmi çekildiğinde kimse bi yorum yapmıor ama böle filmelerde neden tepki gösteriosunuz?çünkü sığ düşünüyosunuz hala…eline bir kitap alıp okumamış insanlar gördüğünü sorgusuz kabul eden iki kelime konusup böle ortamlarda pirim yapan insanlar oldukça bi filme bukadar tepki gösterenleri alkısşlayan şakşakçılarda olur…ben ne nefes filminin gösterilmesine tepki verdim nede bu filmin..bu ülkede herkes düşüncelerini özgürce ifade edemedikçe ülkemiz diye yanıp tutustugunuz bizler maalesef batının 50 yıl gerisinde kalıoruz…bu çağda hala böle düşünmek sizi hiçbiyere götürmez arkadaslar…
12 Eylül askeri darbesinden sonra Türkiye yakın tarihinin en acılı dönemlerinden birine tanıklı eden Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi’nde yaşananları konuedinen belgesel, tutuklu ve hükümlülerin çoğunun Kürt olduğu bu cezaevinde tüm tutuklulara, devlet tarafından uygulanan işkenceleri ve hukuk dışı uygulamaları sinemaya taşıyor.

46. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, 42. SİYAD Ödülleri’nde ve 21. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Belgesel Film” seçilen ‘5 No’lu Cezaevi’ 7 Ocak 2010 haftası sadece İstanbul Yeşilçam Sineması’nda gösterime girecek.
Yapım:2011 ~ Türkiye Tür:Belgesel, Politik Yönetmen:çayan Demirel Oyuncular:Hülya Avşar, Ahmet Türk, Celal Paydaş, Mustafa Kılıç Yapımcı:Ayşe çetinbaş Görüntü Yönetmeni:Koray Kesik Müzik:Ahmet Tirgil Süre:1 saat 37 dkGösterim Tarihi:07 Ocak 2011 (Türkiye) Ödülleri:1 adet başka ödül kazandı.

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?